Železobetonové stropy

Úvod Co umíme Stropy

Váháte, jakou technologii zvolit pro strop vašeho rodinného domu? Volte léty prověřenou jistotu. Železobetonové stropy nabízí jako jediná stropní technologie oboustrannou nosnost. To znamená, že železobetonové stropy mají daleko větší únosnost a nižší riziko deformace. Betonová deska nepotřebuje podpěry po celém obvodu objektu, což umožňuje vytvořit vzdušnější interiér, než je tomu u ostatních stropních technologií, které jsou značně limitovány.

Univerzálnost

Monolitický strop je univerzální, lze jej použít takřka nad kterýmkoliv půdorysem stavby. Železobetonové stropy mohou být zakončeny v oblouku, nebo v jiných atypických tvarech. Betonové stropy svou cenou konkurují ostatním stropním systémům, ovšem nabízí nesporně vyšší kvalitu a již zmíněnou univerzálnost. Lze do nich vkládat různé otvory a prostupy, nepotřebují ztužující věnce, jelikož samotný monolitický strop je sám o sobě dokonale tuhý. Nespornou výhodou je také spotřeba následného materiálu. Železobetonový strop nevyžaduje žádnou větší péči, postačí nahodit ve dvou vrstvách štukovou omítku a máte hotovo.

Možné rozvody ve stropě

Elektroinstalační materiál lze jednoduše rozvést za pomoci husích krků, které se vkládají do spodních výztuží. Není tedy třeba cokoliv v železobetonovém stropě dovrtávat a vést elektrické rozvody až nad stropem.